RDCS - Drukarnia Suwałki
Strona GłównaKoszykUsługi Konta Kontakt

RDCS - Drukarnia Suwałki
RDCS - Drukarnia Suwałki

DRUKARNIA » Wizytówki » Tłoczenie - Wytłaczanie

folia błysk jednostronnie
STANDARD 01
folia błysk dwustronnie
STANDARD 02
folia błysk dwustronnie 350gr
STANDARD L350B
LUX
folia matowa jednostronnie
LUX
folia matowa dwustronnie 350gr
LUX L350M
bez uszlachetniania
SIMPLE

Tłoczenie - Wytłaczanie

Tłoczenie

Jeśli poszukujesz przyciągającej wzrok, atrakcyjnej wizytówki - opcja tłoczenia będzie ciekawym elementem produktu do zaproponowania Twojemu klientowi.
Wybrane elementy projektu (np. logo) tłoczone są przy użyciu odpowiedniej matrycy tłoczącej, która wykonywana jest zgodnie z Państwa potrzebami. Pod dużym naciskiem wytwarza ona wyraźnie wypukły kształt na produkcie, nadając mu tym samym wyjątkowy wygląd. Do tłoczenia stosujemy matryce magnezowe.

Opcja tłoczenia wydłuża czas realizacji zamówienia o maksymalnie 3 dni robocze. W szczególnych przypadkach, gdy nakład produktu jest bardzo wysoki termin ten może się wydłużyć. O czasie realizacji wówczas poinformujemy indywidualnie.
Wykonujemy tłoczenia na papierach o gramaturze powyżej 200g.
Najlepsze efekty uzyskuje się przy jednoczesnej kombinacji tłoczenia z opcją lakieru wybiórczego UV.

Jak przygotować plik z tłoczeniem ?

Tłoczenie, podobnie jak lakier wybiórczy UV pozwala na wyróżnienie wybranych elementów projektu. Sam sposób przygotowania plików również jest bardzo podobny.

1. Projekt pracy musi być przygotowany w programie wektorowym, takim jak Adobe Illustrator, Corel Draw itp. Po przygotowaniu podstawowego projektu, należy utworzyć dodatkową warstwę o nazwie "Tłoczenie", na której umieszczamy tylko obiekty, przeznaczone do tłoczenia. Maksymalny rozmiar elementu tłoczonego to 140 x 140 mm. Obiekty muszą mieć zadany kolor 100% CZARNY.

2. Wszystkie linie muszą mieć szerokość co najmniej 2 punktów (min. 0,7 mm). Zalecany minimalny rozmiar czcionek to 14 punktów. Tłoczenie jest procesem, który ma techniczne ograniczenia, dlatego też dopuszczalna jest tolerancja 0,5 mm, przy efekcie końcowym.

3. Koniecznie należy upewnić się czy elementy tłoczone są spasowane z główną warstwą wydruku i dodatkowymi elementami lakierowanymi UV. Tak przygotowany projekt należy dostarczyć w formacie otwartym (np. cdr lub ai) lub też zapisać do formatu PDF.

Ceny
Znaczną część składową ceny stanowi koszt wykonania matrycy tłoczącej, dlatego uwzględniamy to w cenie opcji. Państwa matryce, po pierwszym wykorzystaniu są u nas przechowywane i oznaczane. Można zatem skorzystać z nich wielokrotnie przy późniejszych projektach - nie płacąc już kosztów wykonania matrycy.ZAMÓWIENIE (ceny netto)
Aby móc złożyć zamówienie lub zobaczyć cenę musisz się ZALOGOWAĆ.

Copyright © 2011 RDCS. All Rights Reserved
  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU