RDCS - Drukarnia Suwałki
Strona GłównaKoszykUsługi Konta Kontakt

RDCS - Drukarnia Suwałki
RDCS - Drukarnia Suwałki

WYŚWIETLACZE LED » Synchronizacja GPS

Czas można synchronizować radiowo na kilka sposobów. Pierwszy sposób to system RDS stacji radiowych (zastosowania amatorskie - zasięg regionalny). Drugi sposób to sygnał DCF77, który nadawany jest antenami naziemnymi z miejscowości Mainflingen, około 25 km od Frankfurtu nad Menem w Niemczech. System DCF nie jest odporny jednak na zakłócenia z telefonii komórkowej, zakłócenia lini wysokiego napięcia, zakłócenia w pobliżu obiektów przemysłowych oraz zakłócenia od urządzeń komputerowych. DCF77 traci na znaczeniu coraz bardziej, a sam system uważany jest za przestarzały. Trzecim sposobem jest system GPS.


GPS (Global Positioning System) jest systemem nawigacji satelitarnej o zasięgu ogólnoświatowym. Pomysłodawcą, realizatorem oraz zarządcą systemu jest Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Odbierać sygnał GPS może praktycznie każdy człowiek na świecie. Odbiorniki produkowane przez wiele firm na świece są dostępne na rynku po przystępnych cenach. Użytkowanie systemu GPS nie wiąże się z żadnymi opłatami i nie wymaga żadnego abonamentu.

W zestawie: odbiornik oraz odporna na warunki atmosferyczne antena odbiorcza. Zapewnia dokładność czasu co do sekundy, samoczynnie przełącza zegar z czasu letniego na zimowy i odwrotnie.

ZAMÓWIENIE (ceny netto)
Aby móc złożyć zamówienie lub zobaczyć cenę musisz się ZALOGOWAĆ.
Copyright © 2011 RDCS. All Rights Reserved
  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU